Hakkımızda

 
 
      Diyarbakır İl Emniyet  Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı Ali Gaffar Okkan Kreş ve Gündüz Bakımevi 2004 yılından itibaren Eski Polis Lojmanları içerisinde hizmete açılmış ve  2013 yılında Yeni Polis Lojmanları içerisindeki yeni hizmet binasına taşınarak halen aynı binada hizmet vermektedir. Kreşimiz 3 katlı olup müstakildir.790 m² kapalı alan ve 675 m² açık alan olmak üzere toplam 1470 m² alandan oluşmaktadır. Kreşimiz farklı yaş gruplarına ait 5 sınıf , 4 uyku odası, 1 bekleme salonu (akıllı tahta mevcut olup etkinlik odası olarak da kullanılmaktadır) 1 kapalı oyun odası, 1 açık oyun parkı (Kauçuk zeminli park, oyuncak araba pisti bulunmaktadır) , bahçe (değişik meyve ve çam ağaçlarından oluşmaktadır) ,1 yemek salonu (100 kişilik), sanayi tipi mutfak, sistem odası (internet modemi, yangın santrali, enerji panosu, ups panosu, diyafon santrali, müzik yayın sistemi), rehberlik odası ve idari büro amirliğinden oluşmakta olup 105 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca tüm odalarımızda klima, yangın alarm sistemi, kız - erkek tuvalet ve lavabo, kamera ve dahili telefon bulunmakta olup kreşimiz doğalgazla ısınmaktadır. 

Kreşimiz tahsis edilmiş olan bina dışında tüm giderlerini (personel, yakıt, elektrik, su vb.) velilerden alınan aylık ücretle karşılamaktadır ve hiçbir kar amacı güdülmemektedir.

Çocuklarla ilgili tüm hizmetler; 1 Komiser Yardımcısı, 4 Polis Memuru,  5 Çocuk Gelişimi Önlisans mezunu öğretmen, 5 çocuk gelişimi lise mezunu bakıcı abla,1 Teknisyen yardımcısı, 1 aşçı, 1 servis elemanı ve 1 temizlik görevlisi olmak üzere toplam 19 personel tarafından yürütülmektedir.  Haftalık prormımızda yer alan  İngilizce, Jimnastik, Satranç, Din Bilgisi ve Ahlaki Eğitim dersleri ise alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.

Kreş ve Gündüz Bakımevine kabulde öncelik “Emniyet Genel Müdürlüğü Kreş ve Gündüz Bakımevi yönetmeliğinin 6. maddesine” istinaden aşağıdaki sıraya göre yapılmaktadır:

-Anne ve babasının her ikisi de Emniyet Teşkilatında çalışanların çocukları,

-Eşleri çalışamayacak kadar sakat veya hasta olan personelin çocukları,

-Annesi Emniyet teşkilatında çalışan çocuklar,

-Teşkilat mensubu olup eşi çalışanların çocukları,

-Anne ve babası olmayan, velayet ve vesayeti Emniyet teşkilatında çalışanların birine verilmiş çocuklar   

 

EĞİTİM OKUL SAATLERİ  
TAM GÜN 07:30/18:00  

 

NOT: Kreşimiz hafta içi hizmet vermektedir. Çalışma saatlerinin 12/12’ ye dönmesi sebebiyle her iki velisi de Emniyet Mensubu olup haftasonu görevli olanların   çocukları için kreşimiz hafta sonları da  açılmaktadır.

 

Kurumsal Bağlantılar